Wyroby z pleksi - Poznań

Wyroby z pleksi - Poznań  

Tworzywa sztuczne znajdują zastosowanie we wszystkich dziedzinach naszego życia. Często nawet nieświadomie z nich korzystamy, biorąc je za inne materiały. Tak jest w przypadku pleksi, które w niektórych zastosowaniach cenione jest bardziej, niż szkło. Podpowiadamy, do czego może być potrzebny ten materiał i gdzie można zdobyć pleksi na wymiar w Poznaniu.

Co to jest pleksi?

Pojęcie pleksi to potoczna nazwa materiału wykonywanego z metakrylanu metylu. Ten materiał może być dodatkowo wzbogacony innymi polimerami, dzięki czemu poprawiają się parametry wytrzymałościowe lub techniczne. Często potocznie stosowana jest też nazwa szkła akrylowego, w której zawiera się zarówno rodzaj materiału użytego do produkcji, jak i najważniejsza cecha. Materiał jest przezroczysty, a zatrzymuje promienie słoneczna na poziomie podobnym do większości szyb. 

Pleksi jest tworzywem, dla którego inspiracją była tafla szkła. W niektórych cechach okazuje się, że kopie przewyższa pierwowzór. Przede wszystkim tworzywo jest lżejsze od szkła, dzięki czemu znakomicie sprawdza się przy wielu konstrukcjach ogrodów zimowych, zabudowy balkonów czy w łazience. Z łatwością można prowadzić obróbkę mechaniczną, czyli wiercenie czy cięcie i nie musisz się obawiać pęknięcia, jak w przypadku szkła. Także w wyniku uderzenia zniszczona struktura nie rozsypuje się na drobne kawałki, a jedynie pęka, często utrzymując w całości jeszcze przez długi czas. Wpływa to na bezpieczeństwo użytkowników. 

Pleksi jest tańsza od szkła, równie dostępna i ma podobne walory estetyczne. Niestety nie jest pozbawiona wad. Za największy problem wskazywana jest słaba odporność na rozpuszczalniki i silne środki chemiczne. To prowadzi do kłopotów przy czyszczeniu trudnych zabrudzeń. Powierzchnia po użyciu silnych środków staje się matowa i widoczne są drobne pęknięcia struktury. Nie traci jednak parametrów wytrzymałościowych. 

Pleksi na wymiar w Poznaniu i nie tylko - do czego się przyda?

Tworzywo sztuczne, z którego wykonuje się pleksi, sprawdza się w wielu miejscach, gdzie jego transparentna struktura musi iść w parze z trwałością. Powszechnie wykorzystywane są do tworzenia zadaszeń i ogrodów zimowych. Można wykonywać z ich różnego typu pojemniki na ulotki, czy przeszklenia gablot. To właśnie pleksi wykorzystywane jest do tworzenia organizerów, kuwet, kieszeni na ulotki czy ekspozytorów. Bardzo często konstrukcje wykonywane z tego materiału składane są samodzielnie przez inwestorów. Jeśli masz pomysł na wykonanie półki, gabloty czy pojemnika, zamów pleksi w Poznaniu na wymiar i ciesz się jego funkcjonalnością. 

Pleksi Poznań - komu zlecić przygotowanie materiału?

Cięcie pleksi nie stanowi większego problemu, jednak uzyskanie odpowiednich wymiarów formatek może być już znacznie trudniejsze. Przy tworzeniu samodzielnych konstrukcji potrzebne jest jednak uzyskanie elementów, które mają dokładne wymiary. Dlatego przygotowanie pleksi na wymiar w Poznaniu i innych miejscowościach należy powierzyć specjalistom. Kto zajmie się tym w Wielkopolsce? Komu zlecić przygotowanie pleksi w Poznaniu?


Jedną z firm, które działają na terenie Wielkopolski, jest firma Karta, właściciel sklepu gabloty.com. Wykonujemy formatki z pleksi na wymiar w Poznaniu, jednak jesteśmy w stanie dostarczyć je do dowolnego miejsca w kraju. Wystarczy, że prześlesz zamówienie, w którym dokładnie przedstawisz swoje zapotrzebowanie i wymiary elementów. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie, co pozwoli na łatwiejsze dogadanie szczegółów współpracy. Dzięki temu otrzymasz formatki dokładnie odpowiadające Twojemu zapotrzebowaniu.