Godło Rzeczypospolitej Polskiej jest jednym z symboli narodowych Polski. W związku z tym jest objęte szczególną ochroną prawa, przewidzianą w odrębnych przepisach, a otaczanie godła Polski czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji. Nasz sklep internetowy oferuje godło Polski w eleganckiej ramce w rozmiarze 32x38mm.

Trochę historii Godło Rzeczypospolitej Polskiej?

Godło państwowe to wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie, która zwrócona jest w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, dziobem i złotymi szponami, orzeł umieszczony jest na czerwonym polu w kształcie tarczy. Polska jest chyba jedynym krajem w Europie, który może precyzyjnie określić datę narodzin swojego godła. Po koronacji Przemysła II, 26 czerwca 1295 r. w Gnieźnie, znak orła stał się herbem zjednoczonego na nowo Królestwa Polskiego. Oryginał pieczęci królewskiej z tym wizerunkiem znajduje się w poznańskim zamku na Wzgórzu Przemysła. Wizerunek orła zmieniał się przez wieki. Aktualne godło Polski jako symbol narodowy reguluje ustawa z dnia 1 sierpnia 1919 r. o godłach i barwach Rzeczypospolitej Polskiej.  Oficjalne godło Rzeczypospolitej Polskiej przypominało orła Stanisława Poniatowskiego i było używane do 1927 r., kiedy powstała nowa wersja według projektu Zygmunta Kamińskiego. Władze komunistyczne usunęły koronę z głowy orła. Po częściowo wolnych wyborach do Sejmu w czerwcu 1989 r., parlament - tzw. Sejm kontraktowy, na swoim posiedzeniu w dniu 29 grudnia 1989 r. zmienił konstytucję, przywracając dawną nazwę państwa - Rzeczpospolita Polska i herb Orzeł Biały w koronie. Aktualne godło Polski jako symbol narodowy reguluje ustawa z dnia 1 sierpnia 1919 r. o godłach i barwach Rzeczypospolitej Polskiej.

Aktualne godło Polski - sklep internetowy

Z czego zrobić godło Polski ? Godło Rzeczypospolitej Polskiej, które oferuje nasz sklep jest wykonane jako wysokiej jakości wydruk umieszczony na sztywnym podkładzie, całość oprawiona jest w ramy aluminiowe, anodowane na kolor srebrny, natomiast narożniki są wykonane z tworzywa. Takie godło państwowe jest gotowe jest do zawieszenia we wszelkich organizacjach, instytucjach i placówkach, które tego wymagają. Montaż również jest prosty dzięki dołączonemu zestawowi montażowemu i instrukcji, dzięki czemu nie ma potrzeby wzywania specjalistów.

Godło RP 

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji