Co to jest układ współrzędnych

Układ współrzędnych to dwie osie liczbowe prostopadłe do siebie.  Potocznie zwane jako X czyli pozioma oś odciętych i Y czyli pionowa oś rzędnych. Taki obraz krzyżujących się osi gdzie punkt przecięcia to punkt 0 tworzy układ współrzędnych.

Tablica układ współrzędnych pustyUkład współrzędnych wykorzystuje się do rysowania wykresów funkcji. Ułatwia on nadanie punktom danej odległości i pozycji w przestrzeni na płaszczyźnie.Wyróżnia się między innymi układy kartezjańskie (prostokątne), biegunowe (polarne), walcowe (cylindryczne) czy na przykład geograficzne.Osie układu kartezjańskiego dzielą go na cztery nieograniczone ćwiartki. Kolejno:  I (+,+), II (−,+), III (−,−) oraz IV (+,−). Kratki naniesione na wykres pomagają ulokować punkty współrzędnych. Układ współrzędnych pusty  przystosowany jest do określenia własnej podziałki do wyznaczania koordynatów.Układ trójwymiarowy dzieli wykres na osiem części zwanych oktanami.

Jak wygląda tablica z układem współrzędnych?

 Produkujemy suchościeralne tablice z układem współrzędnych w aluminiowych ramach z narożnikami z tworzywa. Zabezpieczony warstwą ochronną nadruk może być wykorzystywany intensywnie. Nie ulegnie on usunięciu, nawet po długim czasie jego użytkowania. Wykonane przez nas tablice są również magnetyczne dzięki czemu można nanieść na nie znaczniki wykorzystujące zjawisko przyciągania. Tablica z układem współrzędnych może być w formie do powieszenia na ścianie jako pojedyncza tablica lub jako element tryptyku uzupełniając tablicę w linie. Czy też w wersji wolnostojącej na sztywnym stelażu, bądź w ramie obrotowej z systemem blokowania pozycji tablicy. Tablice wolnostojące mogą być mobilne dzięki dodatkowej możliwości zamontowania kółek. Standardowo tablice są anodowane na srebrno. Możemy jednak pomalować ramy na dowolnie wybrany kolor RAL. Kolor osi układu oraz jego tła również możemy dopasować do potrzeb dobierając kolory zgodnie z paletą RAL.

Tablice układ współrzędnych 

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji