Gablota kolekcjonerska to przede wszystkim produkt dekoracyjny, który w fajny sposób może zapełnić pustą przestrzeń. Większość z nas kolekcjonuje różne rzeczy czy to znaczki, monety, modele aut czy samolotów, karty piłkarskie i wiele innych. Dlatego dobrym sposobem na wyeksponowanie tych przedmiotów będzie gablota kolekcjonerska. Pewnie chcecie wiedzieć jak umieszczać w niej poszczególne elementy i jak dobrać taką gablotę?

Gabloty kolekcjonerskie jak je wykorzystac?

Tak jak wspomniano wcześniej gabloty kolekcjonerskie to przede wszystkim produkt dekoracyjny, który ma nadać charakteru twojemu gabinetowi, pokojowi lub innemu pomieszczeniu, a przy okazji pokazać twoje cenne kolekcje przedmiotów. Przedmioty kolekcjonerskie często mają nie tylko dużą wartość materialną, ale przede wszystkim sentymentalną, dlatego tak ważne jest dobranie do nich produktu, który je odpowiednio wyeksponuje czyli np. gablota kolekcjonerska lub na pamiątki.

Czy zawartość gabloty kolekcjonerskiej to tylko nasze kolekcje? Niekoniecznie, gablota kolekcjonerska może posłużyć również do ekspozycji odznaczeń za osiągnięcia, dyplomów, pucharów lub innych przedmiotów. Jaką gablotkę wybrać, aby była odpowiednia, jakich rozmiarów, czy przeszklona, w jakich kolorach, o jakim podłożu? To wszystko za chwilę.

Gablota kolekcjonerska - jaką wybrać?

Każda z naszych gablot składa się z dwóch podstawowych części. Pierwsza to stabilna konstrukcja wykonana z anodowanego aluminium wraz z podłożem, druga natomiast to drzwi gabloty, w których mamy do wyboru przeszklenie ze szkła hartowanego lub z bezpiecznego szkła akrylowego czyli pleksi. Dodatkowo, aby nasze kolekcje prezentowały się jeszcze lepiej możemy dobrać podświetlenie LED czy np. zastosować ciekawy kolor podkładu, który nawiąże do pomieszczenia, w którym będzie wisiała lub stała gablota kolekcjonerska. Miejsce, gdzie gablota ma zostać powieszona warto odpowiednio dobrać, aby gablota kolekcjonerska była dobrze widoczna, nie pozasłaniana innymi meblami czy ścianą. Czyż nie będzie nas rozpierała duma kiedy goście lub inne osoby będą patrzyły na nasze kolekcje? Tak, dlatego pamiętajmy, aby przeanalizować każdy parametr przy doborze gabloty kolekcjonerskiej.

Gdzie zamawiać gabloty kolekcjonerskie?

Niezależnie od tego, na jaką gablotę się zdecydujemy warto wybrać sprawdzonego producenta, który ma doświadczenie w produkcji gablot i jest już wystarczająco długo na rynku, żeby poznać oczekiwania klientów i posiada zespół fachowców - doradców, którzy pomogą nam w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub niejasności. Firma Karta właściciel sklepu gabloty.com jest sprawdzonym producentem, używa najwyższej jakości materiałów i z pewnością pomoże nam dobrać odpowiedni produkt do naszego zapotrzebowania.

Gabloty kolekcjonerskie 

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów