Blog

Często zdarza się, że uczniowie mają problemy z niektórymi przedmiotami szkolnymi. Tym, który sprawia zdecydowanie największe trudności, jest zazwyczaj matematyka. Może stać się ciekawa, tylko wtedy, kiedy rozumiesz wszechstronność tej dziedziny. Jak to zrobić? Jak się uczyć matematyki?

Nauka języków obcych przydaje się nie tylko poza granicami naszego kraju. Do Polski przybywa coraz więcej osób z różnych stron świata. Jak to wygląda w przypadku języka hiszpańskiego. Czy warto uczyć się hiszpańskiego?

Mapa myśli to doskonałe narzędzie aktywizujące obydwie półkule mózgowe i wyzwala większy potencjał intelektualny u tego, kto ją tworzy. Czym jest mapa myśli i jak jej używać? Dlaczego to narzędzie jest tak przydatne w codziennym życiu?

Odpowiednie ustawienie zawodników to podstawa porządku gry w siatkówkę. Rozstawienie zawodników wpływa bezpośrednio na rotację podczas zdobywania punktów przez drużynę. W tym sporcie bardzo ważne jest, aby w momencie zagrywki każdy zawodnik znajdował się w swoim polu. Jakie są podstawy ustawień siatkarskich i jakich narzędzi używać do ich planowania?

Ułożenie planu lekcji szkoły podstawowej nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdy dyrektor szkoły powinien zadbać o to, aby program nauczania został zrealizowany, przy równoczesnym poszanowaniu zasad higieny pracy umysłowej uczniów. Jak sobie z tym poradzić?

Angielski to język, który przydaje się nie tylko poza granicami naszego kraju. Do Polski przybywa coraz więcej osób z różnych stron świata. Często decydują się one pozostać w naszym państwie, a co za tym idzie, podejmują tutaj pracę. Język angielski może ułatwić Ci kontakt z kolegami z pracy lub korzystanie z usług różnych firm zatrudniających osoby obcojęzyczne. Jak uczyć się angielskiego w domu?

W świecie Internetu dostęp do wiedzy jest łatwiejszy, niż kiedykolwiek wcześniej. Informacji jest wiele, dlatego dziś niedostępność nie jest już problemem. Współczesnym problemem jest nadmiar. Jak się uczyć w świecie zdominowanym przez technologię. Jak szybko się uczyć? Jak efektywnie się uczyć?

Ładne notatki to doskonałe narzędzie do nauki. Aby tak było, powinny być przejrzyste, czytelne i zrozumiałe. A to znaczy, że nawet po latach da się do nich wrócić i wyczytać z nich najważniejsze informacje. Co to znaczy „robić ładne notatki” i czego potrzebujesz, aby je wykonać?

Dobry harmonogram czasu pracy pozwala na odpowiednie rozplanowanie pracy osób zatrudnionych w danej firmie. Jak zrobić grafik pracy zmianowej? Czym kierować się przy układaniu planu i jakie wartości wziąć pod uwagę?

Czy masz wrażenie, że czas przelatuje Ci przez palce? Jak planować czas i jakich narzędzi używać, aby ułatwić sobie to zadanie? W tym artykule opowiemy Wam o nawykach, które pomagają lepiej zorganizować codzienność i podpowiemy narzędzie, z którego warto korzystać.