Płyta z pleksi to jeden z kluczowych materiałów, który jest używany do produkcji naszych wyrobów. Głównie wykorzystywana jest zamiast tradycyjnego szkła, dlatego też jest często nazywana “szkłem akrylowym” bądź “szkłem organicznym”.  Szyba z pleksi jest przede wszystkim lżejsza i bezpieczniejsza, gdyż się nie stłucze i nikt się nie porani odłamkami, co jest szczególnie ważne w placówkach, gdzie jest dużo dzieci.

Co nieco o samym materiale czyli pleksi

Głównym składnikiem płyty z pleksi jest polimetakrylan metylu (PMMA). Płyta powstaje w procesie polimeryzacji rodnikowej polimetakrylu metylu. W wyniku tego procesu otrzymywany jest granulat, który w dalszej kolejności poddawany jest obróbce termicznej. Z racji, że pleksi jest materiałem niezwykle plastycznym i w temperaturze 115°C zmienia stan skupienia ze stałego w płynny, możliwości formowania szkła akrylowego są nieograniczone.

Właściwości płyty z pleksi i ich wszechstronne zastosowanie

Pleksi pozwala na otrzymywanie najróżniejszych kształtów. Właściwości materiału pozwalają na formowanie, gięcie, cięcie na wymiar praktycznie bez ograniczeń. Właściwości plexi to same zalety np:

  • Duży stopień przezroczystości bo aż do 92% światła widzialnego, co pozwala na zastąpienie szkła tradycyjnego szybą z pleksi, która się nie zbije.

  • Temperatura użytkowania do 80%, czyli szyba z pleksi nie sprawdzi się przy kuchenkach lub innych źródłach ciepła, ale za to stanowi dobry materiał do obróbki.

  • Wysoka odporaność na promieniowanie UV - co oznacza, że płyta z pleksi nie żółknie i nie traci swojej transparentności.

  • pleksi jest przyjazna środowisku, może być wielokrotnie wykorzystana dzięki depolimeryzacji.

  • duża wytrzymałość na rozciąganie i ściskanie, umożliwia zastosowanie płyty z pleksi w tworzeniu konstrukcji architektonicznych. 

Zastosowanie płyty z pleksi

Płyty z pleksi stosowane są w oknach samolotów, na tarasach jako zadaszenie, na balkonach zamiast balustrady, w kuchni jak osłona ściany, na dachach w formie świetlika, antyramy, półki, podstawki pod talerze czy kubki i wiele innych.

Z uwagi na park maszynowy jakim dysponujemy oraz nasze doświadczenie w obróbce płyt z pleksi, znaleźliśmy dla niej inne zastosowania

Osłony z pleksi to produkt, który w dobie aktualnej pandemii sprawdził się bezkompromisowo. Mamy możliwość wykonania  dowolnej osłony z pleksi i takie też wykonujemy, czy to na biurko w firmie, ladę w sklepie, aptece czy też sądzie, nie ma dla nas ograniczeń. 

Nasza doświadczona kadra dba o wysoką jakość oferowanych formatek, płyt z pleksi pod wymiar lub projekt klienta. Służymy podpowiedzią i doradztwem, jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej oryginalny pomysł Klienta.   

Formatki z plexi 

Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów