Ścianka ekspozycyjna - funkcja i zastosowanie
Prezentacja dokumentów w formie papierowej wielu chętnym może nastręczać sporo problemów. Większość z nich rozwiązuje odpowiednio dobrana ścianka wystawowa, nazywana także ekspozycyjną. Można wykorzystać ją na wiele sposobów, a zastosowanie znajdzie w miejscach o różnym charakterze. Do czego przydają się ścianki wystawowe i jak wybrać odpowiednią?
Jakie zastosowanie ma ścianka wystawowa?
Firma, którą prowadzisz, otrzymała wyróżnienie w formie dyplomu i nie wiesz jak się nim pochwalić? Może w urzędzie często spotykasz się z pytaniem o wypełnienie druku i chciałbyś wszystkim pokazać wzór? W każdym z tych przypadków przydadzą Ci się ścianki ekspozycyjne. Najprościej można je określić jako konstrukcje, które pozwalają na prezentację eksponatów w formie papierowej.
Ścianki ekspozycyjne najczęściej wykonywane są jako rama aluminiowa stojąca. Może być pojedyncza lub połączona z kilku jednakowych ramek. Najważniejszym elementem jest przeszklenie wykonane z plexi, czasem także szkła. Można otwierać je i wstawiać wewnątrz odpowiednie dokumenty. W zależności od konstrukcji ścianka ekspozycyjna może być przeszklona z jednej lub z dwóch stron. To pozwala na prezentację dowolnych dokumentów.
Gdzie będzie potrzebna ścianka ekspozycyjna?
Chęć prezentacji płaskich elementów szerszej publiczności może wiązać się z rozmaitą działalnością. Ścianki ekspozycyjne najczęściej spotykane są w obiektach kojarzących się ze światem sztuki. To w domach kultury czy bibliotekach publicznych prezentowane są prace konkursowe, szczególne dokumenty czy notatki o charakterze historycznym. Ścianka wystawowa znajdzie zastosowanie również w muzeach. To wewnątrz takiej gabloty można umieszczać rękopisy, szkice czy obrazy. Konstrukcja ścianek pozwala także na przechowywanie tkanin, czyli chorągwi, arrasów czy innych dekoracyjnych akcesoriów.
Poza obiektami związanymi ze światem kultury częściej ścianki wystawowe znajdują zastosowanie w bardziej prozaicznych miejscach. Umieszczane są w urzędach i obiektach administracyjnych w obrębie wejścia lub konkretnego wydziału. To w nich można umieszczać wspomniane dokumenty wraz ze wzorem wypełnienia druku. Ścianka ekspozycyjna może zawierać informacje o godzinach przyjmowania petentów, szczególnych zasadach obowiązujących w oddziale czy koniecznych dokumentach. To także znakomite miejsca na umieszczenie innych informacji, o które najczęściej pytają petenci. Dzięki temu praca urzędników może przebiegać sprawniej.
Wiele firm i przedsiębiorstw decyduje się umieścić ścianki ekspozycyjne w swoich poczekalniach czy holach. To za pomocą tych konstrukcji można pochwalić się dyplomami, referencjami czy najważniejszymi osiągnięciami. Odpowiednio wyposażona ścianka wystawowa może być pomocna również przy organizacji stoiska na targach lub formy reklamy outdoorowej.
Wybierz funkcjonalne ścianki ekspozycyjne
Jak widzisz, zastosowanie dla ścianki wystawowej można znaleźć bez trudu. Żeby jednak gablota dobrze spełniała swoją funkcję, musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ może korzystać z niej wiele osób. Musi zachować odporność na czynniki atmosferyczne i zapobiegać przeciekaniu wody do wewnątrz. Dzięki temu zgromadzone wewnątrz eksponaty nie ulegną uszkodzeniu. Ważne są również rozmiary ścianki ekspozycyjnej i ich dopasowanie do wielkości pomieszczenia oraz prezentowanych wewnątrz eksponatów.
Jeśli interesuje Cię solidna ścianka ekspozycyjna o wcześniej wymienionych cechach, sprawdź ofertę sklepu gabloty.com. Znajdziesz w nim różnego rodzaju ścianki wykonane z aluminium i przeszklone płytami plexi. Stabilne i trwałe konstrukcje możesz zastosować nawet w miejscach publicznych, kinach, galeriach czy nawet przy prezentacjach plenerowych. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego produktu w naszej ofercie, skontaktuj się z biurem. Jesteśmy w stanie przygotować ściankę wystawową na specjalne zamówienie.