gablota aluminiowa

Gabloty aluminiowe - gdzie kupić i na co zwracać uwagę?  

Gabloty mają wiele funkcji – służą do przechowywania i eksponowania sztandarów, do obwieszczania różnego rodzaju obwieszczeń, ogłoszeń i innych informacji. Są również wykorzystywane w leśnictwie i turystyce – w gablotach zewnętrznych umieszcza się mapy parków krajobrazowych i inne informacje dla turystów. Te powszechnie wykorzystywane witryny, mogą być wykonane z różnych materiałów – dziś porozmawiamy o jednym z najpowszechniej wykorzystywanych przy ich produkcji, czyli o aluminium. Na co zwrócić uwagę kupując gablotę aluminiową? Gdzie najlepiej kupować gabloty aluminiowe? Jak powinny być wykonane profile aluminiowe na gabloty ogłoszeniowe? Sprawdźmy!

Gabloty aluminiowe – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Jeszcze kilkanaście lat temu, najchętniej kupowanym typem gablot, były gabloty z drewnianą ramą. Dziś zostały one zdetronizowane na pozycji lidera sprzedażowego i to właśnie gabloty aluminiowe są dużo chętniej wybierane przez konsumentów. Skąd ta zmiana? To proste – gabloty aluminiowe są dużo praktyczniejsze od tych drewnianych. Aluminium jest metalem lekkim, w praktyce gablota aluminiowa jest lżejsza od masywnej gabloty drewnianej. Kolejna sprawa to możliwość zastosowania na zewnątrz. Oczywiście, drewno możemy zabezpieczyć przed wilgocią poprzez zastosowanie specjalnych impregnatów i lakierów, jednak i tak, ząb czasu odbije swoje piętno dużo szybciej na drewnianej ramie gabloty, niż na ramie aluminiowej.

Profile aluminiowe gabloty pokryte powłoką antykorozyjną, są po prostu odporne na korozję – nawet po latach taka rama będzie się prezentowała tak samo dobrze, jak w momencie zakupu. Gabloty aluminiowe zewnętrzne zazwyczaj są pokryte taką powłoką, jednak nie jest to regułą. Jeżeli chodzi o gabloty informacyjne do stosowania wewnątrz budynku, to pokrycie ich ramy powłoką antykorozyjną, uzależnione jest od standardów jakościowych przestrzeganych przez producenta. Dlatego ze swojej strony polecamy aluminiowe gabloty sztandarowe i informacyjne ze sklepu Gabloty.com, ponieważ każdy wewnętrzny i zewnętrzny model gabloty z tego sklepu, chroniony jest wspomnianą powłoką.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gabloty aluminiowej?

Oprócz wspomnianej już powłoki antykorozyjnej jest jeszcze kilka innych cech produktu, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie gabloty aluminiowej. Na przykład, jeżeli zależy nam na zakupie gabloty podświetlanej, to zwróćmy uwagę na to, jaki typ oświetlenia w niej zastosowano. Dużo lepszym od oświetlenia żarówkowego wariantem, jest oświetlenie diodami LED, ponieważ taki rodzaj oświetlenia pobiera dużo mniej energii elektrycznej.

Następna sprawa to rodzaj szyby zastosowanej w gablocie. Niezależnie od sposobu jej otwierania czy zamykania, powinna być to szyba z bezpiecznego szkła akrylowego. Jeszcze do całkiem niedawna, szyby gablotowe wykonywano ze standardowego szkła float – takie szkło w wypadku rozbicia, i tłucze się na ostre kawałki. Skoro szyba gabloty jest elementem otwieranym więc narażonym na uderzenia, do dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem zastosowanie wspomnianego szkła akrylowego, czyli pleksi. Taki typ szkła jest odporniejszy na stłuczenia, a jeżeli już dojdzie do wypadku, to stłucze się ono na większe kawałki, które łatwiej zebrać.

Teraz cecha produktu szczególnie ważna w wypadku gablot zewnętrznych. Przed zakupem upewnij się, że wszystkie elementy gabloty są dobrze spasowane, tworząc jedną, spójną całość. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tego typu gablota nie może dopuszczać wilgoci do wnętrza, w którym umieszczane są informacje i ogłoszenia. Oczywiście, ciężko jest to zweryfikować, kupując gablotę przez internet, a nie każdy ma czas, żeby jeździć po sklepach i sprawdzać dany produkt. Dlatego zawsze warto pamiętać możliwości zwrotu, choć oczywiście, najlepiej byłoby go uniknąć. Dlatego najlepiej kierować się opinią i wybierać produkty pochodzące od wiodących polskich producentów. Jednym z nich jest firma Karta, która od ponad dwóch dekad zajmuje się produkcją gablot i tablic informacyjnych. Jej produkty znajdziemy w ofercie sklepu Gabloty.com – obok wspomnianej już możliwości doboru kolorystyki wykończenia gabloty, kolejną mocną stroną wspomnianego sklepu jest darmowa, ekspresowa wysyłka produktów.