tablica korkowa na zdjęcia

Tablica do przypinania zdjęć - czyli tablica korkowa od Gabloty.com  

Tablica korkowa ma wiele zastosowań – oczywiście, większości z nas kojarzy się z przypinaniem informacji, dokumentów, rachunków do zapłacenia czy listy rzeczy do zrobienia. Obok wszystkich wymienionych, na takiej tablicy mogą znaleźć się również zdjęcia – na przykład z imprezy firmowej lub ciekawych miejsc, które zdarzyło nam się odwiedzić. Kolejne godziny pracy upływają przyjemniej, jeżeli oprócz samego odhaczania zadań na naszej „To do list” możemy zerknąć przez chwilę na rajską plażę, na której wypoczywaliśmy w trakcie ostatnich wakacji. Co więcej, tablica korkowa z kolażem zdjęciowym może być wspaniałym prezentem – obrazem, który wręczymy bliskiej osobie.

Tablica korkowa w biurze

Tablica korkowa jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia biurowego. Możemy na niej na przykład wieszać plany i zadania do wykonania dla poszczególnych pracowników oraz karteczki z informacjami – na przykład „jutro o 9:00 zadzwoń do Pana X”. Jak tchnąć nieco więcej życia do biurowej przestrzeni, scementować zespół i zadbać o dobrą atmosferę w biurze? Skoro tablica korkowa jest tak ważnym elementem wyposażenia biura i zapewne wisi w jego strategicznym, widocznym dla wszystkich pracowników punkcie, to zadbajmy również o to, by znalazły się na niej zdjęcia!

Umieszczenie jakich zdjęć na tablicy korkowej, pomoże w zgraniu zespołu firmowego? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów:

  • zdjęcia z życia biura,

  • zdjęcia video chatu,

  • zdjęcia z imprez firmowych,

  • zdjęcia z odbioru nagród i ważnych wydarzeń firmowych.

Pamiętajmy jednak, że jeżeli zdecydujemy się na zamieszczenie takich zdjęć na tablicy korkowej, to powinniśmy mieć zgodę każdej osoby widniejącej na danej fotografii.

Tablica korkowa do przypinania zdjęć – zachowaj wspomnienia z wakacji

Tablicę korkową możemy też wkomponować w domową przestrzeń – zawieszona w widocznym miejscu niech będzie stałym wspomnieniem radosnych chwil spędzonych wśród bliskich osób. Warto wspomnieć o tym, że zdjęcia możemy w wygodny sposób odpinać przy użyciu pinezki. Jeżeli więc na tablicy zabraknie miejsca na kolejne zdjęcia, to możemy część z nich podmienić na zupełnie nowe, a stare przełożyć do albumu. Jeżeli zdecydujemy się na montaż tablicy korkowej na ścianie w domu i przypinanie do niej zdjęć, to warto zwrócić uwagę na jeden aspekt – w biurze tablica pełni przede wszystkim rolę informacyjną. Oznacza to, że jej rozmiar powinien być jak największy, a drugorzędne (choć również ważne) jest jej zgranie z pozostałymi elementami wystroju.

Jeżeli chodzi o tablicę zdjęciową w przestrzeni domowej, to jej zakup powinniśmy traktować jak zakup obrazu – jej rozmiar powinien być dopasowany do wymiarów ściany oraz innych obrazów znajdujących się na niej. Czasem dobrze jest zostawić nieco wolnej przestrzeni na samej ścianie, dzięki czemu samo wnętrze jest przyjemniejsze w odbiorze. Kolejna sprawa to zgranie kolorów ramy tablicy korkowej z pozostałymi elementami wystroju. Wielu producentów, takich jak na przykład Karta (sklep internetowy Gabloty.com), oferuje tablice korkowe z możliwością wyboru koloru ramy. Warto skorzystać z tej możliwości i dopasować kolor ramy tablicy, do koloru ramek obrazków, które wiszą na tej samej ścianie, lub koloru wiodącego w danym pomieszczeniu.

Tablica korkowa ze zdjęciami – super pomysł na prezent!

Tablica korkowa ze zdjęciami może być też świetnym prezentem. Zdjęcia możemy przypiąć do tablicy w standardowym układzie (jedno przy drugim) lub w formie kolażu. Kolaż to kompozycja złożona ze zdjęć – mogą być one dowolnie rozmieszczone na korkowej powierzchni tablicy. Ważne jest jednak to, by nie sprawiały one wrażenia chaotycznie rozrzuconych – dobry kolaż zdjęciowy objawia się tym, że nawet z odległości kilku metrów, jesteśmy w stanie rozpoznać osoby i miejsca na zdjęciach. Zdjęcia w takim wypadku mogą być więc lekko przechylone, ale raczej nie odwrócone do góry nogami. Gdzie kupić korkową tablicę do przypinania zdjęć? Jak już wspomnieliśmy, jednym z miejsc, w których można kupić taką tablicę korkową, jest sklep Gabloty.com. Jeżeli szukasz solidnie wykonanego produktu, to polecamy sprawdzić ten adres.