tablica korkowa

Tablica korkowa na wymiar  

Tablica korkowa jest niezbędnym elementem wyposażenia biura, gabinetu lekarskiego, szkoły i domu. Dzięki niej nie zapomnisz o liście zakupów,  ważnym spotkaniu czy wizycie u lekarza. Do tablicy korkowej możesz też przypiąć zdjęcia, aby wspominać chwile spędzone razem z bliskimi. Tak ważny przedmiot powinien znajdować się w miejscu dostępnym, widocznym i nie burzyć ładu aranżacyjnego pomieszczenia. Co zrobić, jeżeli wśród dostępnych tablic korkowych nie znajdziemy tej, o odpowiadających nam wymiarach? Co jeśli nie mamy pomysłu lub przestrzeni na standardowej wielkości tablice? Jeśli potrzebujesz tablicy o nietypowym wymiarze – sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy, zapraszamy do dalszej lektury. 

Tablica korkowa na wymiar na gabloty.com 

Fakt, tablica korkowa nie jest stałym elementem wyposażenia domu, ale nie można zaprzeczyć, że korzystanie z niej ułatwia organizację wielu spraw i nie pozwala zapomnieć o ważnych tematach. Dlatego warto sprawdzić tablice korkowe na wymiar z oferty sklepu Gabloty.com. Sklep ten jest prowadzony przez firmę Karta, która od ponad dwóch dekad zajmuje się produkcją tablic i gablot korkowych. W jej ofercie znajdziemy również tablice korkowe na wymiar – pełna dowolność w kwestii doboru wymiarów tablicy sprawia, że bez problemu możesz ją dopasować do ilości wolnej przestrzeni, jaką chcesz na nią przeznaczyć. Takie tablice na wymiar znajdą zastosowanie w każdej przestrzeni, od wspomnianego już domu, przez biuro czy gabinet stomatologiczny, aż po galerię handlową czy kościelny przedsionek. 

Z czego zrobiona jest tablica korkowa?

Tablica korkowa wytwarzana jest z kory dębu korkowego, który endemicznie występuje jedynie w południowo-zachodniej części Europy oraz północno-zachodniej Afryce. Największe ilości tego surowca pochodzą z Portugalii, gdyż stamtąd pozyskuje się ponad 50% ogólnoświatowego zapotrzebowania. Naturalne pochodzenie tego materiału decyduje także o wyższości tablicy korkowej nad tą wykonaną z tworzywa sztucznego, tym bardziej że pozyskiwanie wspomnianego korka uważane jest za proces przyjazny dla środowiska, a dodatkowo materiał ten jest łatwy w recyklingu.

Tablica korkowa na wymiar bez ramy 

Taka tablica korkowa może ciekawie wypełnić przestrzeń. Przez brak obramowania jej elementy można zestawiać obok siebie, tworząc tym samym np. oryginalny motyw czy zdobienie ściany. Tego typu plansze już teraz robią furorę, podbijając swoją popularnością przede wszystkim przedszkola i szkoły Montessori głównie w Warszawie i we Wrocławiu, ale także w wielu innych miastach i miasteczkach w Polsce. Wykorzystywane są przede wszystkim do rozwijania zdolności manualnych dzieci, ale również jako podstawa do wielu gier, zabaw i nauki np. kształtów czy liter. Ponadto mogą być wykorzystywane jako mapa myśli, tablica inspiracji lub służyć do zawieszenia materiałów edukacyjnych uczących np. godzin, dni tygodnia, liczb lub obcojęzycznych słów, a także jako tablica obecności czy punktacji dla nauczyciela. 

 

Jak zawiesić tablicę korkową? 

Najczęściej tego typu plansza dostępna jest z metalowym hakiem, który znajduje się z tyłu tablicy i tym samym ułatwia nam jej zawieszenie na ścianie bądź innej płaskiej  powierzchni pionowej. W tej sytuacji potrzebny jest nam gwóźdź lub wkręt, który będziemy mogli w tej ścianie umieścić. Jeżeli z jakichś względów (chociażby przez niestandardowy wymiar tablicy) nie posiada ona wspomnianego mocowania – nie ma problemu, z łatwością zamontujesz ją za pomocą kołków rozporowych. A jeżeli nie chcesz wiercić i zostawiać śladów w ścianie – to również nie jest kłopot. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów ułatwiających tego typu montaż np. specjalne rzepy na ścianę, samoprzylepne haczyki czy taśma montażowa.  

Ile kosztuje tablica korkowa?

Cena tablicy korkowej na wymiar nie jest wygórowana, i można ją kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Ważny w tym wypadku jest jej rozmiar – wiadomo, im większa tym cena proporcjonalnie wzrasta. W przypadku tablicy korkowej na wymiar koszt ustalany jest indywidualnie, gdyż zależy to od ilości użytego materiału i kształtu, jaki chcemy uzyskać. Aby otrzymać wycenę i ewentualną poradę najlepiej kontaktować się ze sklepem internetowym gabloty.com, którego właścicielem jest firma Karta- pionier w produkcji tablic.