Planer sprzątania na tablicy suchościeralnej  

Jak rozpisać plan porządków w domu za pomocą planera sprzątania?

Planer sprzątania – co to jest?

Planer sprzątania jest tablicą magnetyczną suchościeralną, na której możesz zapisywać wszystkie zadania, które masz do wykonania, bądź przyczepiać do niej karteczki za pomocą magnesów. Jeśli zakończysz zadanie, możesz zmazać je, ponieważ tablica zawiera powierzchnię suchościeralną i jest magnetyczna. Możesz także odczepić karteczki zawierające najważniejsze informacje. Tablica ma rozmiar 100×60 cm, dlatego zmieści się do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego powierzchni. 

Porządki w domu – plan?

Nie zawsze jest możliwe łatwe określenie planu porządków w domu, zwłaszcza wtedy, gdy sprząta się rzadko, a większość zadań odkłada się na później. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się wtedy, podzielenie wszystkich czynności na mniejsze zadania: na przykład według kolejności pomieszczeń, które masz do posprzątania. Jednego dnia posprzątaj salon, następnie pozostałe pokoje, kuchnię oraz łazienkę. 

Możesz zdecydować się również na zaplanowanie sprzątania określonych obszarów. Zacznij wtedy od umycia okien we wszystkich pomieszczeniach lub w całym budynku. Następnie możesz poukładać ubrania w szafkach albo odkurzyć szafki. 

Planer porządków – czy można połączyć pracę zdalną, sprzątanie i opiekę nad dzieckiem? 

Połączenie obowiązków domowych, opieki nad dzieckiem i pracy zdalnej może stanowić dla Ciebie spore trudności. Jednak, jeśli skorzystasz z planera, możesz wykonać wszystko w zaplanowanym czasie. Wystarczy, że podzielisz sobie dzień lub tydzień na bloki czasowe.  Następnie zapisz zadania, które masz do wykonania w plenerze sprzątania. Każde z zadań przypisz do bloku czasowego, dzięki temu będziesz mieć wszystko zrobione, niezależnie od tego, ile masz zadań oraz czasu wolnego. Z pleneru sprzątania korzystaj bez względu na to, ile Twoje dziecko ma lat. Jeśli jest w wieku szkolnym lub przedszkolnym, możesz pokazać mu na czym, polega zarządzanie czasem. 

Porządki w domu – plan dzienny, miesięczny lub roczny, który jest najlepszy?

Przygotowując harmonogram sprzątania, możesz uwzględnić wykonanie obowiązków w planie dziennym, miesięcznym, kwartalnym albo rocznym. Dostosuj go tak, aby był zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Najpierw ustal, które czynności wymagają tego, aby wykonywać je codziennie, mogą nimi być: odkurzanie, zmywanie naczyń albo ścieranie kurzy. Następnie zastanów się nad tym, co możesz zrobić raz w tygodniu, a następnie dwa razy w tygodniu i rzadziej. Zapisz wszystko w plenerze sprzątania. Zanim to zrobisz, podziel go na pięć części: dzień, tydzień, miesiąc, kwartał i rok. W harmonogramie planowania uwzględnij także dni wolne po to, abyś miał czas na odpoczynek. 

Podczas planowania wykorzystaj markery suchościeralne lub kolorowe karteczki, które przypniesz do tablicy za pomocą magnesów. 

Porządki w domu – metoda karteczek

Jeżeli nie chcesz samodzielnie zajmować się sprzątaniem domu, ale wolisz zaangażować do tego domowników, wykorzystaj metodę karteczek. Polega na wypisaniu wszystkich obowiązków, które są do wykonania na kolorowych karteczkach. Następnie zachęć każdego z domowników, aby wylosował kilka karteczek. Wszystkie karteczki przypnijcie do planera sprzątania za pomocą magnesów.

Planer sprzątania – gdzie go warto umieścić?

Doskonałym miejscem na umieszczenie tablicy magnetycznej suchościeralnej jest to, które jest dostępne dla wszystkich domowników. Może nim być kuchnia lub korytarz. Oprócz możliwości notowania zadań, które są do wykonania, warto wykorzystać tablicę jako dekorację. Profil tablicy ma 7 mm szerokości i wystaje 2 mm od jej powierzchni, dzięki temu prezentuje się efektownie, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone pomieszczenie. 

Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu Gabloty.com.