Zabawy edukacyjne dla 3 latka

Zabawy edukacyjne dla 3 latka  

Malowanie farbami jako zabawa edukacyjna dla 3 latka 

Malowanie, kreślenie, nanoszenie wzorów na powierzchni masy czy kartki. Te zabawy należą do pierwszych czynności, jakie wykonuje świadomie dziecko. Wówczas mały człowiek zauważa, że jego ruchy i czynności wywołują jakiś efekt na otoczeniu. Zabawy edukacyjne dla 3 latka powinny zatem opierać się na malowaniu czy kreśleniu. Kredki, flamastry, a najlepiej także farby to podstawowy arsenał małego człowieka. 

Malowanie jest przyjemne dla dziecka, jednak znacznie mniej dla rodzica. Organizując zabawy edukacyjne dla 3 latka polegające na malowaniu, z pewnością zastanawiasz się, jak zabezpieczyć obszar jego pracy. Rozwiązaniem może być płyta z pleksi, którą położysz na stole w kuchni, biurku czy na podłodze. Na jej powierzchni możesz ułożyć kartkę papieru, po której dziecko ma malować. Czym większa płyta, tym mniejsze ryzyko, że dzieło przeniesie się także na obrus, panele czy inne meble. Płyta jest trwała, lekka i możesz ją myć, dlatego okazuje się idealna do malowania. 

Zabawy edukacyjne dla 3 latka - tablice suchościeralne 

Pozostajemy w tematyce malowania, jako najbardziej kreatywnej zabawy edukacyjnej dla 3 latka. Tym razem pędzel i kredki zastąpimy kredkami pudrowymi. Tablice suchościeralne przypominające te ze szkolnej klasy są dobrym sposobem na wyładowanie ekspresji i wywołanie pokładów kreatywności u dziecka. Możesz kupić kredy w kilku kolorach, które pozwolą na tworzenie interesujących malowideł. Łatwość ścierania zapisków pozwoli wam stworzyć na nowo ciekawe rysunki, a może także przemycić odrobinę nauki.

Zabawy edukacyjne dla 3 latka mogą polegać także na przyczepianiu do tablic magnetycznych znaczników. Te same tablice wykonane są z blachy, która będzie przyciągała zabawki wzbogacone magnesem. Jeśli chcesz przedstawiać dziecku kolorowe obrazki lub wycinki z dziecięcych czasopism, możesz wybrać do tego tablice korkowe. Tablice suchościeralne umożliwiają też pisanie po nich flamastrami, jednak z takimi zabawami zaczekaj jeszcze kilka lat. 

Gdzie kupić zabawki edukacyjne dla 3 latka?

Naturalnym miejscem, w którym będziesz szukał zabawek edukacyjnych dla 3 latka, jest sklep z zabawkami. Jednak przedstawiane produkty będzie łatwiej zamówić w sklepie gabloty.com. Znajdziesz tu różnego rodzaju formatki z pleksi, które mogą posłużyć jako dodatkowe zabezpieczenie blatu biurka. Różne wymiary formatek sprawiają, że z łatwością dopasujesz daną formatkę do wielkości blatu biurka. Możesz też wykonać w niej otwory, którymi przymocujesz formatkę do blatu. 

Pozostałe zabawki edukacyjne dla 3 latka w formie tablic suchościeralnych również znajdziesz w naszej ofercie. Możesz wybrać spośród różnych produktów, analizując ich wielkość i sposób wykończenia. Tablice możesz zamówić online, a wysyłka w bezpiecznym opakowaniu dotrze do Ciebie nawet kilka dni po zamówieniu. Wszystkie produkty z naszej oferty podlegają zwrotowi i gwarancji, dlatego kupujesz bezpiecznie.