Pudełko z plexi - zrób to sam z formatek

Pudełko z plexi - zrób to sam z formatek  

Dlaczego warto tworzyć pudełka z plexi?

Tworzywa sztuczne w wielu dziedzinach wypierają znane od wieków materiały konstrukcyjne i budowlane. Także produkty szklane w wielu przypadkach zastępowane są przez przezroczyste tworzywa sztuczne. Pudełko plexi to najlepszy przykład takiej sytuacji. Zalety tworzywa sztucznego są spore i ten materiał niemal całkowicie eliminuje naturalne szkło z tego zastosowania. 

Dlaczego powinieneś zbudować właśnie pudełka z plexi? Tworzywo jest przezroczyste jak szkło i łatwo można ocenić zawartość pojemnika. Gładkie powierzchnie możesz bez obaw myć wodą i detergentami, co ułatwi utrzymanie opakowania w czystości. W odróżnieniu od szkła, w tym wypadku pleksa ma lepszą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Pudełko z plexi może upaść na podłogę i nie rozbije się na drobne ostre kawałki. Może pęknąć, jednak formatki pozostaną w całości. 

Pudełka z plexi dominują nad pojemnikami szklanymi także z dwóch innych powodów. Pierwszym z nich jest niewielka waga tego materiału, dzięki temu pudełko będzie znacznie lżejsze od podobnych szklanych konstrukcji. Ułatwi Ci to przenoszenie pojemnika w wybrane miejsce. Druga kwestia to możliwość obróbki tego materiału. Tworzywo możesz ciąć, szlifować, a także wiercić w nim. Dzięki temu uformujesz pudełko plexi w kształ najbardziej odpowiadający zapotrzebowaniu. 

Pudełko plexi - wykonaj je sam

Jeśli też uznałeś, że cechy tworzywa sztucznego będą odpowiednie do Twoich potrzeb, pora przejść do realizacji planów. Zanim zaczniesz budować pudełko plexi, zastanów się, jakie masz potrzeby i dokładnie je określ. Najważniejsze będą wymiary podstawy i wysokość pudełka. Nieco inny będzie pojemnik na drobne przedmioty, biżuterię, czy śrubki do warsztatu, niż urna wyborcza. Dlatego określenie wysokości, szerokości i długości, a następnie zestawienie tych wymiarów z warunkami technicznymi to pierwszy krok.

Teraz pozostaje Ci wykonanie prac ręcznych. Pudełko z plexi możesz wykonać z formatek, które z łatwością dopasujesz do zaplanowanych wymiarów. Możesz przyciąć je na wymiar albo wywiercić w nich otwory montażowe. Po przygotowaniu podstawy, ścianek i klapki wszystkie elementy musisz ze sobą skleić. Najlepszym rozwiązaniem będzie specjalny klej do pleksi, który częściowo rozpuszcza strukturę tego tworzywa. Dzięki temu klejenie nim w dużym stopniu przypomina spawanie i daje znakomity efekt. 

Gdzie zamówić formatki na pudełko plexi? 

Samo przeprowadzenie prac montażowych nie powinno być skomplikowane. Pozostaje Ci jeszcze zamówienie odpowiedniego materiału, który wykorzystasz do tworzenia pudełka z plexi. W sklepie gabloty.com należącym do firmy Karta znajdziesz formatki z tworzywa o różnych grubościach i wymiarach. Możesz dobrać poszczególne elementy z materiałów przezroczystych lub barwionych, co wpłynie na estetykę gotowego pudełka. W razie potrzeby wykonamy formatki na wymiar, a usługę cięcia doliczymy do całości zamówienia. Wybierając naszą ofertę, nie tylko zyskujesz produkt w dokładnych wymiarach, ale także najwyższej jakości. W związku z tym Twoje pudełko z plexi będzie funkcjonalne przez wiele lat.